'); document.write('<\/script>');
Visit Citebite Deep link provided by Citebite
Close this shade
Source:  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6222255,Tusk__Reformy_beda_przesuniete_o_rok.html
http://wiadomosci.gazeta.pl//i/obrazki/google_search/sblank.gifhttp://wiadomosci.gazeta.pl//i/obrazki/google_search/sblank.gif/i/obrazki/google_search/google.gif

Gazeta.pl > Wiadomości >  Polityka >  Informacje

A A A Poleć znajomemu     Wydrukuj     Podyskutuj na forum Wiadomości - Gazeta.pl

Tusk: Reformy będą przesunięte o rok

mm
2009-01-31, ostatnia aktualizacja 2009-01-31 19:25
Zobacz powiększenie
Premier Donald Tusk
Fot. Wojciech Olkuśnik / AG

Wprowadzanie wieloletnich reform będzie przesunięte o rok - zapowiedział Donald Tusk na konferencji prasowej. Premier odniósł się także do słów Jarosława Kaczyńskiego, który na kongresie PiS zaapelował o pokojowe uprawianie polityki. - Mam osobistą i polityczną satysfakcję. O to prosiłem od wielu, wielu miesięcy - powiedział. - Będę trzymać kciuki, żeby wytrzymali - dodał.

Programy wieloletnie przesunięte o rok

- Przyjęliśmy zasadę: Programy wieloletnie, które miały rozpocząć się w 2009, będziemy przesuwać o rok - powiedział premier. - Tak, by największe płatności, wynikające z tych planów wieloletnich, przesunąć z tego najtrudniejszego roku na rok - jak sądzimy bardziej przyjazny dla gospodarki - 2010. A w niektórych przypadkach na 2011 - dodał.

Jednym z programów, który zostanie odłożony jest wprowadzenie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. - Mieliśmy go rozpocząć w roku 2009, a rozpoczniemy pilotażem - powiedział premier.

Oszczędności

Premier podkreślił, że odbył dziś "twardą rozmowę" z MON w sprawie cięć wydatków. Także szefowie innych resortów szukają oszczędności.

Premier Donald Tusk zapowiedział także, że w połowie roku ustawa budżetowa może zostać znowelizowana.

Tusk o kongresie: Nadal jestem gotowy

- Zwycięstwo miłości w polityce jest największą wygraną Platformy - tak Tusk skomentował apel Jarosława Kaczyńskiego o pokojowe uprawianie polityki. - Będę trzymać kciuki, żeby wytrzymali. Bo wiem, że nie zawsze jest im łatwo wytrzymać w tej atmosferze zaufania i sympatii - powiedział.

- Chciałem być na kongresie. Nadal jestem na to gotowy - powiedział Tusk. Zapowiedział jednak, że nie przyjmie zaproszenia PiS na spotkanie jutro o 20.00 w Krakowie z klubem parlamentarnym PiS.

- Chciałem przedstawić delegatom punkt widzenia rządu - powiedział. Jednak "nie widzi sensu", by jechać do Krakowa na spotkanie z klubem. - Jestem do dyspozycji klubów parlamentarnych tutaj na miejscu, choćby w przyszłym tygodniu - zapewnił. - Na kongres chętnie przyjadę. Ale z prezesem PiS-u randkę wolę w Warszawie niż pod Wawelem - powiedział.

Kongres PiS-u w Krakowie:

przez cały weekend w Gazeta.pl

  • Tusk: Reformy będą przesunięte o rok hjalmar 31.01.09, 18:55

    Oj zeby tylko PiSdzielcom nie udalo sie oglupic narodu! Teraz sie pudruja,udaja rozsadnych, a jak im ludzie uwierza, to wroci »

  • Jan Maria słyszy ? boykotka 31.01.09, 19:03

    Wczoraj się wymądrzał na ten temat w Piaskiem po oczach. Tymczasem Tusk jak zwykle spełnił oczekiwania przynajmniej połowy Polaków»

  • Z Tuskowego expose - jajcarz z tego Donka:) unamatita 31.01.09, 21:48

    "Proszę państwa, tak prowadzona polityka daje nam szanse na zrealizowaniewielkiego snu Polaków o naszym własnym narodowym cudzie gospodarczym. Tylkotaka polityka daje te szanse. Mógłbym »

Zoom24 - Jeszcze więcej newsów
Jeszcze więcej newsów
');