Visit Citebite Deep link provided by Citebite
Close this shade
Source:  http://nczas.com/wazne/baty-za-polityczna-niepoprawnosc/
wazne, 9 Listopada 2008

Baty za polityczną niepoprawność!

Dariusz Kos
Obrazek

Z posłem PiS p. Arturem Górskim o tym co naprawdę powiedział o prezydencie-elekcie Baracku Husejnie Obamie, medialnej nagonce na krytyków p. Obamy i braku wolności słowa rozmawia Dariusz Kos

Dlaczego zdecydował się Pan wydać oświadczenie poselskie dotyczące wyboru na prezydenta USA Baracka Husajna Obamy? Liczył Pan na tak wielką wrzawę medialną?

Nie liczyłem na jakąkolwiek reakcję medialną, gdyż oświadczenie było wypowiadane w nocy, do protokołu. Choć większość oświadczeń jest regionalnych, moje są ideowe. Oceniam pewne wydarzenia z konserwatywnego punktu widzenia. Tak było i tym razem. Uznałem, że wybór nowego prezydenta USA jest na tyle ważnym wydarzeniem, że trzeba się do niego odnieść, przybliżyć jego postać i poglądy, które są lewicowe w sferze gospodarczej, liberalne w sferze światopoglądowej i pacyfistyczne w dziedzinie polityki zagranicznej. Pokazałem to i wyraziłem przekonanie, że wybór Obamy musi być szokiem dla konserwatywnej, katolickiej prawicy w USA. Na koniec przytoczyłem wypowiedź mojego kolegi klubowego, posła Stanisława Pięty, który stwierdził, że wybór Obamy to katastrofa i koniec cywilizacji białego człowieka. Chodziło tu o wartości cywilizacji łacińskiej, których nośnikiem byli poprzedni prezydenci USA. No i się zaczęło. Przez lewicowo-liberalnych dziennikarzy i polityków zostałem okrzyknięty rasistą.

Co Pana zdaniem spowodowało, iż media, a szczególnie TVN24, zaczęły
wyrywkowo cytować Pana oświadczenie i bezpardonowo zaatakowały Pańską osobę? Czy mamy tu do czynienia z ograniczaniem wolności słowa?

Był to dobry pretekst do zaatakowania Prawa i Sprawiedliwości. To, że zmanipulowano moją wypowiedź, nikogo nie interesuje; że przypisano mi intencje, których nie miałem, a nawet słowa, których nie wypowiedziałem – także. Być może jednak chodziło o coś innego – o przykrycie tej bolesnej prawdy, którą wypowiedziałem z mównicy sejmowej, że nowy prezydent USA może wycofać się z „tarczy antyrakietowej” w Europie. Co się tyczy wolności słowa, to faktycznie mamy do czynienia z próbą narzucenia jednego modelu myślenia i postrzegania świata – lewicowo-liberalnego. Każdy, kto myśli inaczej, kto ma poglądy konserwatywne lub katolickie, staje się albo rasistą, albo antysemitą. Wolność w demokracji ma swoje granice. Tą granicą jest poprawność polityczna. Ja programowo jestem politycznie niepoprawny i za to dostaję baty.

Jak Pan skomentuje fakt, iż w nagonce na Pana wziął udział także sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński, który powiedział o Panu: „Jeżeli mówię, że była to wypowiedź absolutnie skandaliczna i nie mieszcząca się w ramach polityki mojej partii, to sprawa jest zamknięta; na pewno poseł Górski się z tej wypowiedzi wycofa i przeprosi” oraz dodał, iż w PiS „jest miejsce również dla ludzi, którzy mają dosyć, powiedziałbym, egzotyczne poglądy”?

Dla mojej partii to sytuacja bardzo niekomfortowa. Nie dziwię się, że podchodzą do mojej wypowiedzi z dużą rezerwą. Ale przeważnie znają ją tylko we fragmentach przywołanych i zmanipulowanych przez media. Będę starał się dokładnie pokazać, co napisałem, i wytłumaczyć, co miałem na myśli. Ciekaw jestem, czy ostatecznie partia stanie w mojej obronie, czy postanowi mnie poświęcić i wykluczyć. To zaprzeczyłoby deklaracjom, że w PiS są różne nurty i jest miejsce na różne poglądy, także katolicko-konserwatywne. A takie poglądy faktycznie w dzisiejszym świecie mogą wydawać się egzotyczne.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych chce ukarania Pana za to, co Pan wygłosił z sejmowej mównicy. Czy to oznaki odradzającego się nazizmu, gdzie poglądy inne niż zgodne ze stanowiskiem władzy były tępione z całą surowością?

Na pewno jest to brak tolerancji i przejaw politycznego szowinizmu. Będą chcieli mnie zniszczyć, bo jestem zbyt prawicowy i myślący zbyt samodzielnie. Ukamienują mnie za niepokój o przyszłość cywilizacji białego człowieka. O naszą przyszłość. Do dzisiaj bezpieczeństwo Polski i nasz system wartości gwarantowała konserwatywna Ameryka, a kto będzie je gwarantował, gdy Ameryka Demokratów wycofa się z Europy?

Poniżej przedstawiamy cały tekst inkryminowanego oświadczenia wygłoszonego przez posła Artura Górskiego w Sejmie:

Szok konserwatywnej Ameryki

4 listopada Amerykanie wybrali 44. Prezydenta USA. Został nim kandydat Partii Demokratycznej, 47-letni senator Barak Hussein Obama. Gdy biedne, czarne przedmieścia wielkich amerykańskich miast zawyły z radości, gdy przeważnie lewicowo-liberalni studenci zatańczyli w korowodzie zwycięstwa, konserwatywna, tradycyjna Ameryka przeżyła szok i rozczarowanie. Ich prezydentem, głową największego na świecie mocarstwa został kumpel lewackiego terrorysty Williama Ayersa, polityk uważany przez republikańską prawicę za czarnoskórego kryptokomunistę. Wynik amerykańskich wyborów jest – jak powiedział jeden ze zwolenników Obamy – zwycięstwem z za grobu, po wielu latach, Martina Luthera Kinga, który jest dla Obamy idolem.

Jakie Obama ma poglądy na gospodarkę?

W trakcie kampanii wyborczej kandydat demokratów złożył wiele populistycznych obietnic, kierowanych głównie do niezamożnej część amerykańskiego społeczeństwa. Niczym Robin Hood zapowiedział, że zabierze bogatym i rozda biednym. Ma zamiar zmniejszyć podatki najbiedniejszym, a podnieść więcej zarabiającym. W pierwszej kolejności chce zwiększyć z 33 do 36 proc. podatki obywateli, którzy zarabiają powyżej 250 tys. dolarów rocznie. W USA stanowią oni ok. 5 proc. podatników i są finansową elitą państwa. Nieco później ma zamiar wycisnąć więcej pieniędzy także z szeroko rozumianej klasy średniej i z tych, co inwestują na giełdzie. Tak pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na opiekę społeczną, a także zasilą specjalny fundusz, z którego będą finansowane roboty publiczne. Przy tych robotach mają znaleźć zatrudnienie bezrobotni mieszkańcy ubogich przedmieść amerykańskich miast. Ma to spowodować włączenie do społeczeństwa grup, które dziś są uważane za wykluczone – przede wszystkim ubogich afroamerykanów. Nowy prezydent w trakcie kampanii mówił otwarcie, że pragnie wprowadzić model państwa opiekuńczego, które opiera się na większej obecności administracji rządowej w życiu obywateli. Zatem w kwestiach gospodarczych Obama jest socjalistą.

Jakie Obama ma poglądy na politykę zagraniczną?

Na początku kampanii zapowiedział, że szybko wycofa wszystkie wojska amerykańskie z Iraku, jednak w trakcie kampanii zweryfikował swój pogląd i obiecał zmniejszenie o 50 proc. stanu wojsk przebywających w tym kraju. Tak czy inaczej Al Kaida już zaciera ręce z radości, że nowy prezydent USA wybiera pokój a nie wojnę. Obama mówił także, że będzie chciał rozmawiać z każdym światowym przywódcą. Wymienił m.in. takich polityków, jak prezydent Iranu Mohammed Ahmadineżad, czy prezydent komunistycznej Kuby Raul Castro. Nie ma się co dziwić tym deklaracjom, skoro, jak sam przyznaje, został ukształtowany przez Franka Marshala Davisa, poetę i dziennikarza, ale także członka Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych. Obama mówił również o potrzebie zmniejszenia wydatków na utrzymywanie wojsk USA w Niemczech i weryfikacji budżetu NATO. Nie wypowiedział się jednoznacznie w sprawie budowy tarczy antyrakietowej w Europie. Zatem w kwestiach polityki zagranicznej Obama jest pacyfistą i – jak określili go republikanie – „naiwnym mięczakiem”.

Jakie Obama ma poglądy w sferze światopoglądowej?

Choć jego ojciec i ojczym byli muzułmanami, Obama obecnie jest zaangażowany w życie Zjednoczonego Kościoła Chrystusa, wyznającego „czarną teologię wyzwolenia”. Jeszcze w okresie rywalizacji z Hilary Clinton o nominację do wyborów stwierdził, że ma „światopogląd otwarty”. W ramach tego światopoglądu odrzuca chrześcijańskie nauczanie moralne w kwestii homoseksualizmu i aborcji, nie potępia palenia marihuany, a nawet zażywania kokainy, co niewątpliwie podobało się wielu młodym wyborcom. Natomiast podczas jednego ze spotkań przedwyborczych wyraził pogląd, że mieszkańcy małych amerykańskich miasteczek dlatego kurczowo trzymają się swojej wiary, ponieważ są rozgoryczeni faktem, że dłuższy czas nie mogą znaleźć pracy. Zatem w sferze światopoglądowej, w kwestiach moralnych Obama jest skrajnie liberalny.

Barak Hussein Obama swój sukces zawdzięcza osobistemu urokowi i w znacznej mierze liberalnym mediom, które wśród młodego pokolenia Amerykanów wykreowały modę na „obamizm”, jak w Polsce na Platformę Obywatelską i Donalda Tuska. Drugi twardy filar jego zwycięstwa to mieszkańcy biednych, czarnych przedmieść, których uwiódł zapowiedzią zbudowania nowego, wspaniałego świata, gdzie wszyscy ludzie będą wolni, zamożni i szczęśliwi. Po raz pierwszy czarnoskórzy obywatele USA tak tłumnie ruszyli do urn. Tym samym Obama stał się ich zakładnikiem.

W gabinecie senatora Obamy wisiały cztery podobizny: Thurgooda Marshalla, pierwszego czarnego sędziego Sądu Najwyższego, Muhammada Aliego, czarnoskórego mistrza boksu, Mahatmy Gandhiego, wielkiego orędownika pokoju i prezydenta Abrahama Lincolna, który zgniótł konserwatywne Południe i zniósł w Ameryce niewolnictwo. Teraz, głosami swoich wyborców, Obama, „czarny mesjasz nowej lewicy”, zgniótł kandydata republikanów Johna McCaina. Już niedługo Ameryka zapłaci wysoką cenę za ten grymas demokracji. Jak powiedział mój klubowy kolega poseł Stanisław Pięta, Obama „to nadchodząca katastrofa, to koniec cywilizacji białego człowieka”. Oby się mylił.

W temacie: Publicystyka o Obamie

● Olgierd Domino: Czas Obamy. Wyścig rozstrzygnięty!
● Marek Jan Chodakiewicz: Czy Obama wygra wybory?
● Rafal Ziemkiewicz: Barack Obama a realia polskie

W temacie: Wiadomości o Obamie

“Błogosławiony przez Boga” prezydentem USA
Barack Obama a gospodarka
Plan ratunkowy Demokratów (pośrednio o poglądach gospodarczych Obamy)
Wideo: Obama i McCain na wesoło
USA: aborcja na żądanie, to priorytet Obamy

W wolnej chwili:

● Olgierd Domino: Prezydenci – pomazańcy tajnych stowarzyszeń
● Wiadomości: Fenomen Rona Paula

Inne artykuły z działu “ważne”:

● Marek Langalis: Unijne marnotrawstwo
● Janusz Korwin Mikke: Konstytucja to świstek papieru. Jak nie powinno wyglądać Prawo?
● Janusz Korwin Mikke: Prehistoryczna bajka o globalnym ociepleniu
● Robert Wit Wyrostkiewicz: Korupcja w rządzie? Jak zarabiają kadry Tuska
● Robert Wit Wyrostkiewicz: Jako pierwsi i jedyni publikujemy scenariusz „Tajemnicy Westerplatte”
● Robert Gwiazdowski: Wielki Krach oszustów! Profil prawdziwego kapitalisty
● Dariusz Kos: Już wiadomo! I Ty dołożysz się do ITI
● Tomasz Teluk: Polska we władzy urzędników
● Magdalena Żuraw: Opiekuńcze państwo i ministerialni kidnaperzy
● Nigel Farage: Polska i Wielka Brytania powinny opuścić Unię
● Radoslaw Pyffel: Chiny wygrały igrzyska. Polityczna klęska Zachodu?
● Tomasz Sommer: Socjohistoria. Kto stworzył Hitlera?
● Rafal Ziemkiewicz: Socjalizm jako wypaczenie chrześcijaństwa

Nowości na nczas.com

● zachęcamy do pobrania prawicowych tapet na komórkę
w sklepie wyśmienite nowości: “Prawa człowieka i ich krytyka”, “O Papieżu”, najnowszy numer “Frondy” oraz wiele innych.
● Książka “Czy można usprawiedliwić podatki?” gratis do prenumeraty papierowej (tylko do 31.12.08)! E-prenumerata w super cenie - tylko 10 groszy za artykuł!

UWAGA: Przedruk artykułów (w całości lub części), jest możliwy JEDYNIE: a) za podaniem klikalnego źródła b) tylko w niezmienionej formie: artykuł + informacje poniżej artykułu np. o ewydaniu, nowych publikacjach w sklepie;

83 komentarzy do artykułu “Baty za polityczną niepoprawność!”

 1. HIPER-ROBOCIARZ:

  za takie coś powinni go wyrzucić na zbity pysk

 2. impassive:

  I z takiego czegoś lewactwo zrobiło aferę… Nawet w “Wiadomościach” TVP 1 żona Schnepfa (tego z MSZ) mówiła, że skandal rasistowski czy jakoś tak.

 3. Wilczysław:

  Bardzo trafna i sensowna wypowiedź posła Górskiego, niebywałe, że pochodzi od polityka PiSu. Tym mniejszy jego “rasizm”, że skorzystał z nieswojego sformułowania. Nic więc dziwnego, że lewackie media linczują p. Górskiego, wyrywają wypowiedź z kontekstu, sugerują opinie kompletnych durniów i jak zawsze rzucają niczym pomidorami “rasizmem”. Ale przynajmniej do pewnego procenta widzów dotrze znaczenie jego słów, niosących gorzką prawdę.

 4. jerzy winiarski:

  Knebluja nas panowie i tyle. Przychodzi era meczennikow na razie nie zabijanych ale pozbawianych roznych przywilejow. A potem oni stworza nowe mody. Teraz obowiazuje moda na idiote i na tzw liberalizm. Ciezkie czasy, a takie nadchodza zazwyczaj wolaja o konserwatyzm. Co do Gorskiego to wylany na pysk z PiS-u moze odnalezc sie w chociazby UPR, oczywiscie zartuje w UPR nie ma kasy.

 5. szym:

  Mogl uzyc duzo bardziej medialnych okreslen rasistowskich ale i tak od razu widac, ze jego celem bylo zrobienie halasu a potem “udawanie glupa”. Jak powiedzial jeden z poprzednikow powinien wyleciec na zbity pysk w trybie ekspresowym a temat powinien zostac jak najszybciej zamkniety. Poraz kolejny rozczarowuje NCzas, ktory zamiast pietnowac kanalie stawia sie okoniem do wiekszosci innych mediow tylko dlatego zeby byc przeciw.

 6. RobertSobalski:

  czy jeśli - zgodnie z prawdą- napiszę, że Artur Górski, syn przeciętnej warszawskiej fryzjerki, powinien najpierw wyleczyć zęby, a potem się wypowiadać publicznie,
  to będzie obraźliwe, czy nie ?

 7. US_Democrat:

  http://tiny.pl/s2dz <=== Mikke bloguje dla d***kratycznych imperialistów z USA.

 8. Bogda:

  czy ktos tu jeszcze pamieta o wolnosci slowa?

 9. Marek Wójcik:

  Artur Górski ma w rzeczy samej ciekawą rodzinę :-) Fakt posiadania matki fryzjerki niczego NIE przesądza (co w tym złego!? Ja mam kuzynkę fryzjerkę:-).

  Ale, że do polityki dokooptował swojego brata, znanego dziwkarza Patryka Górskiego, który intensywnie udaje “konserwatystę” (prawdopodobnie zaraził kilka kobiet wirusem HPV, jedną przekonywał do aborcji) jest godny pożałowania.

  Blog naiwnych wykorzystanych :-) http://sistera1.blox.pl/html

 10. Leonard Skorynko:

  O wyborze Obamy myślę podobnie jak Artur Górski i, z pewnością, takich jest wielu. Tylko co taki konserwatysta robi wśród socjalistycznych PiSowców? Teraz zostanie sztandarowo zdeptany przez “swoich towarzyszy” choćby po to by przypodobać się “światowym elitom”. Niewiele im to pomorze, bo ciąży na nich odium o. Rydzyka. Ale…

 11. hgfc:

  Wolność słowa nie oznacza zupełnej wolności plecenia banialuk w czasie pracy i podejmowania działań na szkodę pracodawcy.

  Skandalista Górski został wybrany przez wyborców do pracy posła polegającej na działaniach służących dobru Polski i reprezentowaniu interesów wyborców, a nie by sobie bzdecił i skandalizował przynosząc Polsce szkodę i paplając niezgodnie z interesem ludzi, którzy go do tej roboty najęli. Wypowiedź Arturka odniosła taki skutek, że przedstawiciele USA, państwa z którym mamy interes utrzymywać dobre stosunki poczuli się urażeni do tego stopnia, że interweniował publicznie ambasador USA w słowach niedyplomatycznych.

  Gdybym ja był pracodawcą Arturka, a ten by zaczął się publicznie wypowiadać o moim najlepszym kliencie w taki sposób, że klient by poczuł się urażony - to bym Arturka wywalił z roboty na zbitą mordę, a już zwłaszcza wtedy, gdyby o nim rozpowiadał rzeczy nieprawdziwe.

  Ten skandalista chciał sobie pomikkować - plotąc bzdury. Np. brednią jest, że wybór Obamy jest końcem “cywilizacji białego człowieka” - USA jako kraj dla białych ludzi skończył sie dawno temu, z likwidacją rasistowskich przepisów i daniu kolorowym praw wyborczych. Pani Rice czy pan Powell mieli bardzo dużo w USA do powiedzenia, przed wyborem Obamy. Kolejna brednią jest, że Obama jest socjalistą - Arturek to kolejny poryp nie znający definicji socjalizmu, a nazywanie Obamy kryptokomunistą jest wyłącznie bezpodstawną obelgą.

  Nie dość, że skandalizujący bredniopiej - to jeszcze tchórz z Arturka - osiem razy bajdurzył o czarnych - a nie chce przyznać, że jego wypowiedź była rasistowska.

  Mam nadzieję, że PiS go z partii wywali - i te swoje brednie będzie plótł wyłącznie na swoje konto u cioci na imieninach, z hajlującym Januszkiem Mikke w tle.
  I mam też nadzieję, że zajmie się nim kontrwywiad - gdyż nazywanie prezydenta elekta USA mięczakiem w sytuacji, gdy ważą się losy tarczy można uznać jako działania na korzyść Kremla.

 12. Cpt. NEMO:

  @hgfc:

  a od kiedy to jesteś taki proamerykański?

 13. metald22:

  @hgfc
  “Kolejna brednią jest, że Obama jest socjalistą”

  A ściślej gospodarczym socjalistą. Jaka jest Twoja definicja gospodarczego socjalisty?

 14. hgfc:

  @12

  Jestem propolski, a nie proamerykański.
  Mikkowanie Górskiego szkodzi Polsce.

 15. Cpt. NEMO:

  @hgfc:

  no to zaprezentuj wszystkim forumowiczom co uważasz za propolskie, kolego Janusza z partii komunistycznej…Na pewno wszyscy są radzi przeczytać, co masz na myśli, kiedy piszesz, że jesteś propolski.
  Jak już zaczniesz pisać to pomiń inwektywy, epitety i wyzwiska. Czas start.

 16. hgfc:

  @13:

  Nie ma innego socjalizmu, jak gospodarczy.
  I nie ma “mojej” definicji socjalizmu, jest definicja ogólnie przyjęta, sprawdźta mikkoluby w słowniku PWN - podstawą socjalizmu jest nieprywatna wlasność środków produkcji. Ponieważ Obama nie ma zamiaru nacjonalizować amerykańskiej gospodarki - nazywnie go socjalistą czy kryptokomunistą jest bzdurne.

 17. Mea:

  @ hgfc:
  No jasne Żydomatołku, wcale socjalistycznym nie można nazwać projektu “darmowych” ubezpieczeń zdrowotnych dla każdego?!
  I w ogóle nie socjalistyczne jest podwyższanie podatków dla najbogatszych !?
  Tak samo “tworzenie miejsc pracy” w ogóle nie jest socjalistycznym!?
  Masz rację , że nazywanie go kryptokomunista jest bzdurą on po prostu jest jawnie komunistyczny !!
  Bo przecież zmusza “kolektyw ” - podatników - aby za swoje pieniądze - podatki - ratowali jakieś, nieudolnie “prowadzone”, banki w imię poczucia “wspulnotowego” - komunistycznego - poczucia solidarności ?!
  Tak samo pompowanie “podatkowych” pieniędzy w ratowanie nieudolnie zarządzanych firm ( także “prywatnych” !!) o jakimś strategicznym, szczytnym - znanym tylko Obamie (?!) i wyjątkowym znaczeniu “dla dobra ludzkości ” jest jak najbardziej socjalistyczne a nawet komunistyczne!!

 18. hgfc:

  @15

  Nie mam zamiaru aż tak się zniżać, by udowadniać, że obrażanie prezydenta-elekta jednego z najważniejszych partnerów Polski w sytuacji, gdy ten prezydent-elekt nie tylko nic złego Polsce nie zrobił, ale nie wypowiedział ani jednego słowa niepochlebnego o Polsce jest głupotą i szkodzeniem Polsce.

  To rozumie każdy Normalny, a nie są w stanie pojąć tylko porypy z Unii Polityki Nierealnej, którzy sa aż tak durni, że uważają nazywanie wyborców “motłochem” za świetną strategię wyborczą :-)

 19. markiz:

  nie karmić trolla !

 20. hgfc:

  @Mea:

  “wcale socjalistycznym nie można nazwać projektu “darmowych” ubezpieczeń zdrowotnych dla każdego?!”

  Socjalizm, mikkowaty matole - to określenie dla całości gospodarki, a nie tylko jej części. I system zdrowotny dopiero wtedy można uznać za socjalistyczny, gdy jest realizowany przez państwo - a nic mi nie wiadomo o planowanej nacjonalizacji wszystkich szpitali w USA.

  ———-

  “I w ogóle nie socjalistyczne jest podwyższanie podatków dla najbogatszych !?”

  Mikkolubny kretyn nie wie, że podatki dochodowe są cechą charakterystyczną dla systemu kapitalistycznego. W socjalizmie nie ma podatków dochodowych - gdy dominuje państwowa własnośc środków produkcji, to nie ma sensu, by państwo dawało swojemu niewolnikowi ochłap jako wynagrodzenie w państwowej firmie, a chwilę potem odbierało podatek. W socjalizmie daje się niewolnikowi od razu ochłap netto, zadania państwa finansując z dochodów państwowej firmy.

  Przykład - w socjalistycznej części gospodarki w PRL (praca najemna w państwowych zakładach) nie było podatków dochodowych, podatki pojawiały sie dla prywatnej inicjatywy - enklawy kapitalizmu w PRL (w wysokości aż 85% - ta uwaga dla piewców rzekomego “liberalizmu gospodarczego” późnej komuny)

 21. Zbyszek:

  USA to obecnie najbardziej rasistowski kraj na świecie. Tylko tam i może jeszcze w RPA można wygrać wybory wyłącznie z tego powodu, że ma się poprawnie polityczny kolor skóry. To jest rasizm w najczystszej postaci. Wystarczy odpowiednia ideologia i można uzasadnić wszystko. Skąd my to znamy. O ironio losu. Ci, którzy wszem i wobec głoszą, że faszyzm i nazizm to największe nieszczęścia ludzkości, posługują się dokładnie takimi samymi metodami. To może świadczyć tylko o jednym. Jak blisko jest jednym do drugich.

 22. Ciocia:

  ad 20 ) a jaki teraz panuje ustrój w USA ????

 23. Zbyszek:

  I niech nikt nie ślimaczy o sprawiedliwości dziejowej. Bo sprawiedliwość dziejowa by się dokonała gdyby prezydentem został rzeczywiście rdzenny mieszkaniec Ameryki. np. potomek Apaczów, a nie kolejny napływowy, a do tego o rzeczywiście podejdzanych poglądach. “Śpieszyłem się do domu by obchodzić z rodziną święto Halloween?” Dla kogo świeto, dla tego święto. Ciekawe czy będzie się tak spieszył na Wielkanoc ten “chrześcijanin”? Jedne z pierwszych jego posunieć to “zniesienie wprowadzonych przez administrację prezydenta George’a W. Busha ograniczeń na finansowanie z budżetu federalnego badań medycznych z zastosowaniem komórek macierzystych z ludzkich embrionów” oraz “uchylenie przepisu zakazującego międzynarodowym organizacjom proaborcyjnym, które otrzymują pomoc finansową z USA, udzielania kobietom informacji o możliwościach przerywania ciąży.”

 24. ledog:

  wezcie zbanujcie tego idiote hgvc

 25. V:

  Więc w takim razie niech mikkonielub po prostu powie, czym wobec niego jest system ‘państwo solidarnego’, ’sprawiedliwości społecznej’ i ogólnie to co obserwujemy w różnym natężeniu w USA, Polsce, Francji, Niemczech.

 26. Żydomason:

  @Zbyszek:

  “USA to obecnie najbardziej rasistowski kraj na świecie. Tylko tam i może jeszcze w RPA można wygrać wybory wyłącznie z tego powodu, że ma się poprawnie polityczny kolor skóry. To jest rasizm w najczystszej postaci”

  Dodaj jeszcze kretynku mikkolubny, że jest krajem seksistowskim, bo wygrał facet.
  I niech mikkolubny kretynek nie zapomni dodać, że ten kraj dyskryminuje analfabetów - bo wygrał piśmienny.
  Niech mikkolubny kretynuś wspomni również o dyskryminacji inwalidów - prezydent-elekt nie jest kulawy czy bez oka.
  Nie od rzeczy będzie w tym kontekście pobredzenie mikkoida o dyskryminacji homoseksualistów - prezydentem został hetero.
  No i USA od lat dyskryminuje brodatych - kolejny prezydent jest zawsze ogolony.
  A na koniec pierdnij sobie mikkoidalny porypie, że stało się to kolejny raz - również w poprzednich wyborach lekko śniadoskóry Bush wygrał z bladym jak brzuch ryby Kerrym, to i nie dziwota, że teraz też wygrał kandydat o nieco ciemniejszym kolorze skóry od rywala.

  Jak bredzić, mikkolubie - to na całego!!!! :-) :-)

 27. Żydomason:

  Nie wieta mikkoluby jaki jest system gospodarczy w USA?
  Skoro nie ma państwowej własności środków produkcji, lecz prywatna - jest tam kapitalizm.
  Każde dziecko to wie, poza mikkolubami - dziećmi dużymi, lecz niezbyt rozgarniętymi.

 28. Matt:

  I Nczas bierze w obronę tego mohera(byłego redatkora NDZ swoją drogą)? Toż kandydaci na prezia USA prawie niczym się nie różnią i jest to spektakl dla mas, by się im wydawało, że mają na cokolwiek wpływ i wybierają, a ten tutaj bredzi o “końcu cywilizacji białego człowieka”, jakby zmienić się miało cokolwiek.
  Ameryka przeżyła już takich beznadziejnych polityków, jak FDR, Kennedy, Carter, Clinton. Przeżyje też Obamę.

 29. Żydomason:

  Oooo, wreszcie mogę pisać pod moim ulubionym niockiem!
  Uwaga dla niezorientowanych - wpisy “hgfc” też były mojego autorstwa.

 30. ciocia:

  zydo-masonie nie musisz oznajmiać pod jakimi nickami piszesz trolla rozpoznaje się po tępocie a jej nie ukryjesz nickiem !
  a teraz kolejne twoje głupoty pokaże
  1.” Nie wieta mikkoluby jaki jest system gospodarczy w USA?
  Skoro nie ma państwowej własności środków produkcji, lecz prywatna - jest tam kapitalizm. ”

  Jaki kapitalizm ? opierasz te swoje pierdy na definicjach , to przypominam
  za Wikipedią że kapitalizm :

  Kapitalizm – system gospodarczy opierający się na zasadach:
  wolnego obrotu towarami i usługami
  wolnej konkurencji pomiędzy podmiotami
  wolnego obrotu kapitałem oraz środkami produkcji

  Nazwa kapitalizm jest często używana dla określenia systemu społecznego, gospodarczego i politycznego występującego w krajach zachodnich.
  Nigdzie na świecie nie ma systemu w pełni kapitalistycznego. Kapitalizm jest ograniczany m.in. przez:
  monopole państwowe – prywatne monopole w kapitalizmie (czyli przy wolnym rynku), według jego zwolenników, praktycznie nie występowałyby
  ograniczenia obrotu kapitałowego, np. przez kontrolę państwa nad systemem bankowym
  interwencjonizm i protekcjonizm (cła) państwowy
  nierówne traktowanie podmiotów przez prawo, w szczególności różne opodatkowanie
  różne ograniczenia w wolnym obrocie towarami i usługami
  koncesje, zezwolenia
  władzę biurokracji

  Więc powiedz mi jaki jest ustrój w USA , bo skoro nie ma tam socjalizmu to też nie ma kapitalizmu , i chyba nie musze tłumaczyć czemu.

  to tyle głupku od cioci

 31. zozo:

  ja proponuje oposcic panu Gorskiemu kregi i partie PIS-nie pasuje do nich a oni do niego!

 32. Żydomason:

  Mikkolubny dureń wikipedię za wyrocznię daje…
  Zajrzyj głupku do źródła bardziej wiarygodnego - słownika PWN, to się dowiesz, co ten termin oznacza w języku polskim, a nie co sobie jakiś internauta po pijaku wpisał:

  kapitalizm «system społeczno-gospodarczy oparty na prywatnej własności, wolnej konkurencji i rozwiniętej gospodarce rynkowej»

  W USA system społeczno gospodarczy JEST OPARTY na prywatnej własności, wolnej konkurencji i rozwiniętej gospodarce rynkowej. Jeszcze raz podkreślam określenie “jest oparty” - to oznacza, że te elementy dominują, a nie że nie ma absolutnie żadnych marginalnych wyjątków.

  Uczyć się wam durnoty mikkolubne - a nie tępe niedouczone pyski rozdziawiać w głupawym pyskowaniu i bredzeniu!!!!

 33. Żydomason:

  sjp.pwn.pl/lista.php?co=kapitalizm

 34. ciocia:

  trollowaty dureń słownik PWN bierze za wyrocznię daje…
  Zajrzyj głupku do źródła bardziej wiarygodnego - encyklopedii Wikipedia, to się dowiesz, co ten termin oznacza , a nie co sobie jakiś naukowiec po pijaku napisał

  według PWN
  socjalizm - ustrój społeczny oparty na realizacji postulatów tej ideologii
  a te postulaty to też: państwowe szkoły , opieka zdrowotna , ubezpieczenia społeczne

  w USA istnieją elementy socjalizmu i elementy kapitalizmu a opierać to się możesz o ściane . I mogę napisać że USA jest bardziej socjalistyczne niż 100 lat temu, można podać mnóstwo przykładów łamiące zasady kapitalizmu w USA i uprzeć się , że tam nie ma kapitalizmu bo nie ma wolnej konkurencji miedzy kapitałami bo jedni muszą oddać więcej kapitału państwu a inni mniej. Tak samo mogę napisać , że nie ma własności prywatnej w USA bo własność prywatna należy do prywatnego właściciela a nie 50 % do prywatnego a 50 % w podatkach do państwa.

  to tyle głupku od cioci

  kapitalizm

 35. Żydomason:

  chłe, chłe - słownik Polskiego Wydawnictwa Naukowego ma być według mikkolubnego porypa mniej wiarygodny od wikipedii, czyli czegoś, gdzie każdy głupek może sobie wpisać kiedy chce co chce - np. przez kilka lat wisiała w wikipedii fałszywa informacja (pewnie jakis mikkolub wpisał) że Janusz Mikke posiada herb “Korwin” - znikła dopiero niedawno.

  Mikkolubny głupek nie może pojąć, że o zakwalifikowaniu systemu do socjalistycznego lub kapitalistycznego decyduje to, czy jest więcej elementów socjalistycznych, czy kapitalistycznych. Czystych postaci nie ma nigdzie i nie będzie. Nie ma czystego cukru (zawsze będzie kilka cząsteczek innych związków chemicznych). Nie ma czystej bieli (zawsze będzie jakaś szara plameczka). Co nam Normalnym nie przeszkadza kryształków w cukiernicy nazywać cukrem, a na śnieg mówić, że jest biały.
  Według mikkoidalnego głupka nie było w stalinowskiej Polsce socjalizmu - bo było co nieco rzemieślników prywatnych.
  Szkoda gadać z takimi debilami.

 36. Żydomason:

  Chłe, chłe - tego nie doczytałem, szczyt durnoty mikkolubstwa:

  “mogę napisać , że nie ma własności prywatnej w USA bo własność prywatna należy do prywatnego właściciela a nie 50 % do prywatnego a 50 % w podatkach do państwa. ”

  Mikkolubny kretyn chyba w narkotykowym widzie chce nam zapodać, że jak zapłacił podatek od nieruchomości w wysokości np. 10%, to w księgach wieczystych wpisują, że państwo stało się właścicielem nieruchomości w 10%, chłe, chłe …

  Głupota mikkolubstwa jest bezdenna.

 37. Wymagany:

  Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych chce ukarania Pana za to, co Pan wygłosił z sejmowej mównicy. Czy to oznaki odradzającego się nazizmu, gdzie poglądy inne niż zgodne ze stanowiskiem władzy były tępione z całą surowością?

  Hehe, każdego kto nie jest z sekty, na słowa te porywa śmiech pusty, a potem litość i trwoga o stan umysłu mikkolubstwa.

  Tak, to są oznaki odradzajacego się nazizmu. Niedługo zapewne Górski miast pleść głupoty, zamknie w obozach koncentracyjnych wszyskich spoza pisu.

  A wydaje się, że są granice absurdu.
  Głupota NCzasu i tak zadziwi kreatywnością irracjonalności :)

 38. HIPER-ROBOCIARZ:

  przykład posła górskiego pokazuje, że wolność słowa mz też złe strony; byle głupek może niszczyć autorytet parlamentu. Moim zdaniem ta sprawa pokazuje również potrzebę likwidacji immunitetu; rasistów należy BEZWZGLĘDNIE wtrącać do więzień

 39. Żydomason:

  @Wymagany:

  A może to jest oznaka nie tylko odradzania się nazizmu, ale przede wszystkim odradzania się katolicyzmu, gdzie poglądy inne niż zgodne ze stanowiskiem papiestwa były tępione z całą surowością? :-)

  Żałosne…

 40. HIPER-ROBOCIARZ:

  moim zdaniem Obama nie oznacza końca cywilizacji, ale ROZKWIT I POTĘGĘ USA; wprowadzi tam WOLNOŚĆ, RÓWNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO SOCJALNE

 41. ciocia:

  “Mikkolubny kretyn chyba w narkotykowym widzie chce nam zapodać, że jak zapłacił podatek od nieruchomości w wysokości np. 10%, to w księgach wieczystych wpisują, że państwo stało się właścicielem nieruchomości w 10%, chłe, chłe … ”

  chce Ci zapodać to twej pustej łepetyny , że kapitalizm opiera się na własności kapitału , jeśli pozyskuje kapitał w roku wartości 100 jednostek własności i ktoś mi z tych 100 jednostek kapitału zabiera 10 % , 20 % , 30 % , 40 % ,50 % to nie jest spełniona podstawowa zasada ustroju kapitalisytcznego której podstawą jest kapitał i pełne prawo do jego korzystania przez jednostkę która ją pozyskała , to prawo w ustroju gdzie trzeba dużą cześć tego kapitału oddać jest łamane i nie można nazwać tego kapitalizmem. Tak samo jak półlitra wódki to nie ćwiartka wódki .

  to tyle głupku !

 42. HIPER-ROBOCIARZ:

  Wikipedia za kilkanaście lat będzie rozkładała wszelkie pewueny na łopatki

 43. Żydomason:

  A ten przygłup mikkolubny dalej bezmyślnie pyskuje:

  “kapitalizm opiera się na własności kapitału , jeśli pozyskuje kapitał w roku wartości 100 jednostek własności i ktoś mi z tych 100 jednostek kapitału zabiera 10 % , 20 % , 30 % , 40 % ,50 % to nie jest spełniona podstawowa zasada ustroju kapitalisytcznego której podstawą jest kapitał i pełne prawo do jego korzystania przez jednostkę która ją pozyskała”

  Durniu mikkolubny - podatek, opłata dla państwa za usługi świadczone obywatelom (choćby ochronę policyjną i militarną) jest kosztem uzyskania tego nowego kapitału, tak samo, jak np. wypłaty dla robotników. Lub dzierżawa terenu, na ktorym leży fabryka.
  Dopiero po zapłaceniu tych wszystkich kosztów (dzierżaw, opłat dla państwa zwanych podatkami, wypłat dla robotników, rachunków za prund, wodę itp.) uzyskujesz kapitał będący twoją własnością.

  Mikkolubne bęcwały nie pojmują różnicy między przychodami a dochodami.
  Dla mikkolubnego porypa nawet czynsz dzierżawny będzie przejawem socjalistyczneuj grabieży, chłe, chłe, chłe :-)

 44. metald22:

  @16

  A co wikipedia w tym przypadku nie daje rady?

 45. HIPER-ROBOCIARZ:

  moim zdaniem te hasło jest prawidłowe

 46. ciocia:

  ok trollu załóżmy że policja sądownictwo wojsko to koszt uzyskania przychodu, jeśli to ma mnie kosztować 50 % tego co wypracuje to wole pracować w Korei Północnej to tam jest za free chłe chłe ( ot taki żart dla trolla ) . Uparty trollu chcesz udowodnić , że pobierane przez państwo opłaty są związane tylko z kosztami uzyskania kapitału ? Po drugie dlaczego u jednych ten koszt jest 20 % u innych 30 % 50 % , tylko mi nie pisz , że ochrona kapitału większego niesie ze sobą wieksze koszty. Po trzecie wolność kapitału nie jest tylko ograniczana przez podatki ale i przez mase przepisów , a kapitalizm opiera się na wolności do gromadzenia kapitału jak i wolności inwestycji tego kapitału. Czy można nazwać państwo kapitalistycznym takie które miliardy dolarów kradnie i daje bankowym cwaniakom ? To też jest koszt uzyskanie przychodu.

  to tyle głupku i zanim odpiszesz zastanów się co płodzisz .

 47. Żydomason:

  Nie mam już cierpliwości do tego mikkowatego półgłówka.

  Podatek nie jest zabieraniem ci kapitału - tak samo, jak płacenie czynszu osobie, od której dzierżawisz pomieszczenia fabryczne.
  To przedsiębiorca sam, z własnej woli godzi się (albo nie) na dzierżawienie hali fabrycznej od prywatnej osoby za opłatę w danej wysokości i na prowadzenie (albo i nie) działalności w danym państwie w zamian za opłatę (podatki) w danej wysokości.
  Przy czym ma płacić tyle, ile mu wyznaczy bądź prywatny właściciel, bądź państwo.
  Podatki (opłaty za prowadzenie biznesu pod ochroną państwa) płaci się w różnej wysokości w różnych krajach, w różnych wysokościach dla różnych przedsiębiorców - tak samo, jak różne są stawki opłat za dzierżawę. To się głupku niczym nie różni!!!

  =======

  “Czy można nazwać państwo kapitalistycznym takie które miliardy dolarów kradnie i daje bankowym cwaniakom ? ”

  Jakie “kradnie”, bęcwale mikkolubny?
  Kradzież jest niezgodna z prawem, a podatki i ich wykorzystanie zgodne.
  A jak wykorzystuje pieniądze z opłat czy prywatny właściciel hali fabrycznej, czy państwo - to gówno cię (jako przedsiębiorcę) obchodzi.
  Masz płacić właścicielowi hali fabrycznej od którego dzierżawisz tyle, ile on chce - albo wynieść się w mikku.
  Masz płacić państwu ile ono chce - albo wynieść się w mikku.
  To się niczym nie różni.

 48. ciocia:

  pędraku umysłowy odpisze w skrócie, bo nie ma czasu wychodzę pić , rozmawiamy czy takie państwo jest kapitalistyczne czy nie według kryteriów definicji kapitalizmu , rozmawiamy czy takie państwo to wolnośc kapitału czy nie , rozmawiamy czy takie państwo w myśl idei kapitalizmu pozwala na dysponowanie dobrowolnie kapitałem- inwestycje , gromadzenie kapitału - czy nie , rozmawiamy czy takie państwo jest kapitalisytczne głabie , a nie czy chce prowadzić działalność gospodarcza z takimi podatkami jakie ustali państwo.

  to tyle głąbie na dziś , reszte dnia chce spedzić milej , pa do jura !

 49. Żydomason:

  Może wyjaśnię coś mikkolubstwu, bo najwyraźniej nie rozumie:

  Właścicielem ziemi w obrębie państwa jest nie tylko osoba X, która jest wpisana do ksiąg wieczystych jako właściciel.
  Jest ona tylko współwłaścicielem - drugim jest państwo.

  Własność - to prawo korzystania z wyłączeniem innych osob. Tymczasem osoba X nie może robić na “swojej” ziemi wszystkiego tego, co chce - musi się stosować do również do tego, co sobie życzy państwo. To dotyczy każdego państwa - feudalnego, demokratycznego, tyranii, kapitalistycznego, socjalistycznego - każdego.
  Dlatego podatek jest formą dywidendy dla współwłaściciela - a nie kradzieży, jak populistycznie pierdzieli mikkolubstwo durnowate.

 50. piezol:

  Górskiego i resztę przygłupawych konserwatystów na stos. I tak przez 1800 lat, odwdzięczmy im się

 51. facanacas:

  Wracając do tematu. Obama na lewo, Obama na prawo… Obojętne.

  Nie wiem czy większość tutejszych przymułów dostrzegła, że redaktorzy prowadzący (wywiad) wspomagają się ikonograficznym światłem lampki? Naprawdę zabawne. Powiedzmy szczerze, głupie!

 52. nano:

  Czy to oznaki odradzającego się nazizmu, gdzie poglądy inne niż zgodne ze stanowiskiem władzy były tępione z całą surowością?- nie wiem, jakim trzeba być kretynem, żeby jedynie przesadne reakcje mediów dotyczące idiotycznej wypowiedzi posła nazywać nazizmem. Proponuję napisać jeszcze, że krytyka posła Górskiego przez tvn24 to Holocaust. A teraz do rzeczy- poseł Górski takie opinie może sobie wypowiadać na kawce w kawiarni do znajomych, a nie oficjalnie jako reprezentant Narodu na sali Sejmu RP. I nic do rzeczy nie ma to, czy jego opinie są “dobre” czy “niedobre”, po prostu nie krytykuje się przywódcy państwa- sojusznika, a do tego światowego mocarstwa. Nie robi się tego z bardzo prostej przyczyny- dla interesu Rzeczpospolitej Polskiej, który to interes pan poseł winien chronić, bo mu za to płacimy sporą dietę poselską.

 53. Ania O.:

  @Żydomason:
  “A może to jest oznaka nie tylko odradzania się nazizmu, ale przede wszystkim odradzania się katolicyzmu, gdzie poglądy inne niż zgodne ze stanowiskiem papiestwa były tępione z całą surowością? :-)

  Żałosne…”
  Jak na razie to katolicy są “prześladowani” w Polsce, a nie ateiści. Przykład: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80273,5864210.html?i=1
  =====
  “Skandalista Górski został wybrany przez wyborców do pracy posła polegającej na działaniach służących dobru Polski i reprezentowaniu interesów wyborców, a nie by sobie bzdecił i skandalizował przynosząc Polsce szkodę i paplając niezgodnie z interesem ludzi, którzy go do tej roboty najęli.”
  Nie ma Pan tutaj racji. Górski powiedział, że “w ostatnich dniach otrzymał wiele sygnałów poparcia od wyborców, którzy zapoznali się z treścią jego oświadczenia i w sposób właściwy - jego zdaniem - zrozumieli jego intencję, uznając również za wartość nadrzędną w demokracji gwarantowaną konstytucją wolność słowa i wyrażania poglądów.”
  Jest sporo wyborców go popierajacych.

 54. Żydomason:

  @Ania O:

  No przeciez z tym katolicyzmem żartowałem, po prostu sprowadziłem do absurdu bredzenie popaprańców o “odradzającym sie nazizmie”

  ———-

  Artura Górskiego wybrali konkretni ludzie. Ci ludzie wybrali go nie z powodu skandalizującego bredzenia (przed wyborami tak nie bredził) - lecz dlatego, że poręczył za niego PiS, bo ci wyborcy PiSowi zaufali, nie jakiemuś Górskiemu. PiS odcina się od jego bredzenia i nigdy nie bredził tak, jak sobie teraz zamikkował Górski, zatem nie jest prawdą, że mikkujący Arturek reprezentuje swoich wyborców.
  On co najwyżej reprezentuje Kreml, któremu jest na rękę skłócenie Polski i USA teraz, gdy kwestia tarczy rakietowej nie jest przesądzona.
  Car Putin zna imperialne powiedzenie “Divide et impera”…

  Niech się w końcu kontrwywiad zajmie tymi porypami….

 55. Ania O.:

  @Żydomason:
  “Artura Górskiego wybrali konkretni ludzie.”

  Zanim Artur Górski został posłem był aktywnym radnym. Spotykał sie co tydzien z wyborcami, a co miesiac wydawał w formie posemka sprawozdanie z pełnienia funkcji radnego. Miał wielu zwolenników, więc to raczej Artur Górski był dla PiS atrakcyjnym partnerem, a nie odwrotnie.

  “On co najwyżej reprezentuje Kreml, któremu jest na rękę skłócenie Polski i USA teraz, gdy kwestia tarczy rakietowej nie jest przesądzona.”
  Nie wiem kogo reprezentuje Artur Górski, ale jest rzeczą dziwną, że tzw. środowisko konserwatywne raczej obecnie nie jest konserwatywne. Mam na myśli nie tylko Artura Górskiego, ale również obecnych członków KZM.
  Ostatnie wystąpienie posła Górskiego było wyjątkowo dziwne, ale nie sądzę, aby to było działanie sterowane.
  “Niech się w końcu kontrwywiad zajmie tymi porypami….”
  Nie wiem czy warto, ale zapewne juz dawno AG czy JM byli rozpracowani.

 56. Żydomason:

  @Ania O:

  “Ostatnie wystąpienie posła Górskiego było wyjątkowo dziwne, ale nie sądzę, aby to było działanie sterowane.”

  Gdy nie wiadomo o co chodzi - chodzi o pieniądze.
  Na tym zamikkowaniu Górski oficjalnie nie zarobił w formie honorariów za wywiady czy prawa autorskie. Wręcz oficjalnie straci - bo PiS drugi raz go do wyborów po tym ekscesie nie wystawi, zatem dietki i uposażenia poselskie w następnej kadencji poszły się mikkować.
  Papa Rydzyk lubi przepływ gotowki tylko w swoim kierunku.

  No to zostają jeszcze ruble…

  Ja na miejscu doświadczonego kagiebisty Putina z pewnościa bym się starał spróbować teraz skłócić Polskę z USA, płacąc jakiemuś polskiemu politykowi za skandaliczne wypowiedzi o amerykańskim prezydencie-elekcie. A nuż się uda, Amerykanie sie obrażą i tarczy rakietowej w Polsce nie będzie?
  Rosja ma duże doświadczenie w podobnych sprawach…

 57. u:

  Warto obejrzec i poplakac nad sheepelkowska tepota.

  http://www.prisonplanet.com/south-park-satirizes-phony-election-mindless-obama-supporters.html

 58. Wymagany:

  @Anna O.

  “Ostatnie wystąpienie posła Górskiego było wyjątkowo dziwne, ale nie sądzę, aby to było działanie sterowane.”

  Jakże kobiety są wspaniałe w swojej delikatnosci.
  Jak pieknie, eufemistycznie ujęte stwierdzenie: “Górski to kretyn kompletny” ;)

 59. coral:

  Jak czytam komentarze do tego wywiadu, to rzeczywiście widzę koniec cywilizacji białego człowieka, tylko jakoś bez wpływu innych kolorów…

  Co do meritum, czyli wypowiedzi P. Górskiego:

  1. Nie jestem katolikiem
  2. Nie lubię PiSu

  A mimo to uważam, że skoro mamy wolność słowa, to Górski miał prawo takie rzeczy powiedzieć, tak samo jak ma obowiązek ponieść za nie ewentualną odpowiedzialność (moralną czy karną). Znam wiele wypowiedzi znanych ludzi, które w odróżnieniu od inkryminowanej naprawdę nie mieściły się w kanonach politycznego komentarza, ale nikt nie robił z nich afery.
  W całym zajściu denerwuje mnie tylko fakt, że słowa Górskiego to słowa Górskiego, słowa Górskiego-Posła to już co innego, a jak ktoś wcześniej w ogromie chamstwa i wyzwisk przytomnie zauważył, może to zaszkodzić interesom mojego kraju…

  I tyle…

  pozdro c.

 60. observer:

  Zobaczymy ile z tej kiełbasy wyborczej zostanie zrealizowane? Prezydent USA to nie Cezar. Decyduje Senat. Nie po tym jak sieją, a po owocach ich poznawać będziecie. Droga daleka…. Ameryka kosztownym konfliktem wypalona… Musi złapać oddech. Za wszystko w konsekwencji musi i tak zapłacić podatnik. Niech czyni to więc z entuzjazmem i ochoczo.

 61. ciocia:

  Drogi Żydo-masonie !

  kolejny raz Ci Markiz udowadnia , że wystarczy wniknąć w te Twoje mądrości i chamskie kontrargumenty żeby pokazać że to bicie piany zwane powszechnie w świecie wirtualnym trollowanie .
  po pierwsze dyskusja dotyczy jaki ustrój jest w USA , jeśli ktoś napisał że w USA jest socjalizm a Ty pierdy piszesz że nie ma bo środki produkcji nie należa do państwa, to jest to marudzenie człeka który coś ma nie tak z główka , jeśli napisze że ziemia jest okrągła to też będziesz wyzywał mnie od głupków , bo ziemia jest owalna ? Skoro twierdzisz że w USA jest kapitalizm to tak samo można się czepiać że go nie ma bo łamana jest w USA na wiele sposobów idea państwa kapitalistycznego , co chciałem Ci drogi żydo-masonie pokazać. A Ty w swoim stylu jak brak Ci argumentów to zmieniasz temat i piszesz :
  “Właścicielem ziemi w obrębie państwa jest nie tylko osoba X, która jest wpisana do ksiąg wieczystych jako właściciel.Jest ona tylko współwłaścicielem - drugim jest państwo. Dlatego podatek jest formą dywidendy dla współwłaściciela - a nie kradzieży, jak populistycznie pierdzieli mikkolubstwo durnowate. ”

  No i co z tego wynika ? Po pierwsze nie jest to podatek tylko opłata za wieczyste użytkowanie, więc durnowaty mikkonielubie nie chrzań, że to podatek. Skoro właściciel państwo taką opłate pobiera to dlaczego nakłada podatek od nieruchomości, jak w takim razie usprawiedliwic podatek dochodowy u jednych 19 % u drugich 40 % , z jakiej okazji mam płaci vat , podatek od lokat , podatek od darowizny, podatke od psa itd.

 62. Ania O.:

  @Wymagany:
  “Jakże kobiety są wspaniałe w swojej delikatnosci.” Nie tylko kobiety :-)
  http://www.konserwatyzm.pl/aktualnosci.php/Ogloszenie/1471/

  Tak w zasadzie to następne “srodowisko konserwatywne” się “posypało”.

  @Żydomason:
  “Ja na miejscu doświadczonego kagiebisty Putina z pewnościa bym się starał spróbować teraz skłócić Polskę z USA, płacąc jakiemuś polskiemu politykowi za skandaliczne wypowiedzi o amerykańskim prezydencie-elekcie. A nuż się uda, Amerykanie sie obrażą i tarczy rakietowej w Polsce nie będzie?
  Rosja ma duże doświadczenie w podobnych sprawach…”
  Poseł Artur Górski nie jest jedyny, który próbuje skłócić Polskę z USA. Ja nie wiem, którzy są bardziej niebezpieczni dla Polski.

 63. Żydomason:

  @Ciocia:

  “dyskusja dotyczy jaki ustrój jest w USA , jeśli ktoś napisał że w USA jest socjalizm a Ty pierdy piszesz że nie ma bo środki produkcji nie należa do państwa, to jest to marudzenie człeka który coś ma nie tak z główka , jeśli napisze że ziemia jest okrągła to też będziesz wyzywał mnie od głupków , bo ziemia jest owalna ?”

  Po pierwsze znów wyłazi z mikkoluba totalne nieuctwo - Ziemia nie jest owalna. Ze wszystkich figur geometrycznych kształt Ziemi jest najbardziej zbliżony do elipsoidy OBROTOWEJ. Przypisując Ziemi dwuwymiarowy kształt owalny mikkolub najwidoczniej chce nam powiedzieć, że Ziemia jest według mikkoluba płaska, chłe, chłe :-)

  Poza tym mikkolub durnowaty nie widzi, że swoim przykładem udowadnia moją tezę, nie swoją. Jeżeli ty napiszesz, że Ziemia jest kulista - to jest tym samym, co mój wpis o tym, że USA są kapitalistyczne, głupcze.
  Bowiem kształt Ziemi jest bardzo zbliżony do ściśłej defininicji kuli (choć ściśle kulą nie jest), tak samo jak ustrój USA jest bardzo zbliżony do ścisłej definicji kapitalizmu, choc są tam wyjątki.

  ——–

  No i dalej mikkolub nie pojmuje, że podatek dochodowy na rzecz państwa nie jest grabieżą - jest przekazywaniem części zysków WSPÓŁWŁAŚCICIELOWI.
  Państwo socjalistyczne jest wyłącznym właścicielem ziemi, gdy państwo kapitalistyczne jest współwłaścicielem ziemi, na której przedsiębiorca prowadzi działalność - i jako współwłaściciel domaga się (słusznie!!!!) przekazania mu części zysku.

  Dam durnocie mikkolubnej prosty przykład:
  Państwo o nazwie USA kupiło od Rosji Alaskę. Kupiło - jest właścicielem Alaski.
  Następnie na Alaskę przyjeżdża człowiek - John Smith, który chce tam kupić kawałek gruntu pod pastwisko dla kóz. Kupuje od USA kawałek gruntu - ale nie kupił na zupełną wyłączność!!! Alaska z tym pastwiskiem dla kóz dalej należy do USA, czyli Smith jest częściowym właścicielem pastwiska, a częściowo dalej właścicielem jest państwo.

  I teraz przyjeżdża mikkolub, chcący na tym cudzym pastwisku hodować kozy.
  Państwo USA (jeden ze współwłaścicieli) mówi mikkolubowi - zgoda, ale musisz mi oddawać np. 20% zysku. Drugi współwłaściciel - Smith - mówi OK, ale musisz mi oddawać 20% zysku.

  To się niczym nie różni!!!
  Lecz durne mikkolubstwo jest w stanie pojąć tylko słuszność opłat dla jednego ze współwłaścicieli (Smitha) - lecz słuszności opłat dla drugiego współwłaściciela (państwa) już nie jest w stanie pojąć.
  Durne te mikkoluby i tyle.

  Idź lepiej pić dalej, durnoto.
  Zdrowie cioci, niech się ciocia dobrze grzmoci :-)

 64. Żydomason:

  No co jest mikkoluby?
  Żadnych odpowiedzi na mój poprzedni wpis????
  Zatkało?

  Oczekuję waszych wypowiedzi o tym lewackim marksiście - Januszu Mikke!!!!

  O ile rasowe lewackie marksistowskie populistyczne Czerwone Świnie kradzieżą i grabieżą nazywają na ogół zyski osiągane przez właściciela fabryki (według tych parszywych komuchów cały zysk powinien należeć do robotników) - to marksistowski lewak Janusz Mikke kradzieżą i grabieżą nazywa zyski właściciela lub współwłaściciela terenu na którym leży fabryka - czyli państwa. Według populistycznego komucha Janusza Mikke należy współwłaściciela pozbawić jego zysków!!!!

  Nie wstyd wam popierać kogoś takiego, bezwstydny mikkolubny czerwony pomiocie Marksa i Engelsa?

 65. wrjk:

  Trzeba wiedzieć co się mówi ,a szczególnie wtedy jak zajmujemy się tzw.polityką.I w tym sensie,jeżeli poseł Górski szczerze powiedział to co myśli…to powinien rzepę uprawiać,a nie posłem być!

 66. Ou YEA!:

  Gorski dobrze powiedzial ale sam jest socjaluchem.

  Jak wszyscy oprócz Korwina.

 67. Żydomason:

  “jest socjaluchem.
  Jak wszyscy oprócz Korwina.”

  Jak wszyscy, to wszyscy - Michalkiewicz też jest socjaluchem i Janusz Mikke (który nie posiada herbu Korwin) też jest socjaluchem .
  Dowód we wpisach 63 i 64

 68. Żydomason:

  za bezprawne używanie herbu Korwin, parweniusz mike powinien trafić pod sąd

 69. Żydomason:

  mike to przez 20 lat członek partii komunistycznej, więc pasuje do niego jaj ulał określenie socjaluch

 70. Żydomason:

  o michalkiewiczu, członku komunistycznej przybudówki ZSL nie wspominając

 71. Żydomason:

  Wpisy 68, 69 i 70 nie są mojego autorstwa.
  Doucz się durny podszywaczu, że bredniopis Michalkiewicz nie był członkiem ZSL.

 72. Anty:

  @Żydomason:

  nie bądź tym, co koniowi pod brzuchem wisi.

 73. Żydomason:

  wpis nr 71 nie jest mojego autorstwa

 74. Żydomason:

  wpis nr 73 nie jest mojego autorstwa

 75. Żydomason:

  ale się podszywacz rozszalał- wpis nr 74 nie jest mojego autorstwa

 76. Żydomason:

  Mikkoluby nie pojmują, że podatek dochodowy na rzecz państwa nie jest grabieżą - jest przekazywaniem części zysków WSPÓŁWŁAŚCICIELOWI.
  Państwo socjalistyczne jest wyłącznym właścicielem ziemi, gdy państwo kapitalistyczne jest współwłaścicielem ziemi, na której przedsiębiorca prowadzi działalność - i jako współwłaściciel domaga się (słusznie!!!!) przekazania mu części zysku.

  Dam durnocie mikkolubnej prosty przykład:
  Państwo o nazwie USA kupiło od Rosji Alaskę. Kupiło - jest zatem właścicielem Alaski.
  Następnie na Alaskę przyjeżdża człowiek - John Smith, który chce tam kupić kawałek gruntu pod pastwisko dla kóz. Kupuje od USA kawałek gruntu - ale nie kupił na zupełną wyłączność!!! Alaska z tym pastwiskiem dla kóz dalej należy do USA, czyli Smith jest częściowym właścicielem pastwiska, a częściowo dalej właścicielem jest państwo.

  I teraz przyjeżdża mikkolub, chcący na tym cudzym pastwisku hodować kozy.
  Państwo USA (jeden ze współwłaścicieli) mówi mikkolubowi - zgoda, ale musisz mi oddawać np. 20% zysku, nazywa się to podatek dochodowy. Drugi współwłaściciel - Smith, mówi - OK, ale musisz mi oddawać 20% zysku, nazywa się to umowa dzierżawy.

  To się niczym nie różni!!!
  Lecz durne mikkolubstwo jest w stanie pojąć tylko słuszność opłat dla jednego ze współwłaścicieli (Smitha) - lecz słuszności opłat dla drugiego współwłaściciela (państwa) już nie jest w stanie pojąć.
  Durne te mikkoluby i tyle.

  ————-

  Oczekuję teraz waszych wypowiedzi o tym lewackim marksiście - Januszu Mikke!!!!

  O ile rasowe lewackie marksistowskie populistyczne Czerwone Świnie kradzieżą i grabieżą nazywają na ogół zyski osiągane przez właściciela fabryki (według tych parszywych komuchów cały zysk powinien należeć do robotników) - to marksistowski lewak Janusz Mikke kradzieżą i grabieżą nazywa zyski właściciela lub współwłaściciela terenu na którym leży fabryka - czyli państwa. Według populistycznego komucha Janusza Mikke należy współwłaściciela pozbawić jego zysków!!!!

  Nie wstyd wam popierać kogoś takiego, bezwstydny mikkolubny czerwony pomiocie Marksa i Engelsa?

 77. Żydomason:

  nie podszywaj się podemnie, gnojku

 78. Żydomason:

  @Ania O:

  “Ostatnie wystąpienie posła Górskiego było wyjątkowo dziwne, ale nie sądzę, aby to było działanie sterowane.”

  Gdy nie wiadomo o co chodzi - chodzi o pieniądze.
  Na tym zamikkowaniu Górski oficjalnie nie zarobił w formie honorariów za wywiady czy prawa autorskie. Wręcz oficjalnie straci - bo PiS drugi raz go do wyborów po tym ekscesie nie wystawi, zatem dietki i uposażenia poselskie w następnej kadencji poszły się mikkować.
  Papa Rydzyk lubi przepływ gotowki tylko w swoim kierunku.

  No to zostają jeszcze ruble…

  Ja na miejscu doświadczonego kagiebisty Putina z pewnościa bym się starał spróbować teraz skłócić Polskę z USA, płacąc jakiemuś polskiemu politykowi za skandaliczne wypowiedzi o amerykańskim prezydencie-elekcie. A nuż się uda, Amerykanie sie obrażą i tarczy rakietowej w Polsce nie będzie?
  Rosja ma duże doświadczenie w podobnych sprawach…

 79. Anty:

  @Żydomason:

  klon sam ze sobą gada. Jesteś chory i idź się leczyć. To po pierwsze.
  Po drugie: jesteś klonie kłamcą. Michalkiewicz nie był w ZSL-u, co próbowałeś sugerować. Teraz próbujesz zwalać na podszywacza. Nie dość, że kłamca i oszczerca to jeszcze kretyn.

 80. Żydomason:

  to nie ja tak powiedziałem, ale podszywacz

 81. Żydomason:

  wpis nr 80 nie jest mojego autorstwa

 82. Żydomason:

  anty, cymbale, nie widzisz, że to podszywacz szaleje…

 83. Anty:

  @Żydomason:

  jesteś debilem, który rżnie głupa.

Skomentuj (nie musisz być zalogowany aby komentować artykuły)

Dozwolone tagi: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TWÓJ KOSZYK

Twój koszyk jest pusty.
Zajrzyj do sklepu

REKLAMA

prawicowe tapety - na Twoja komrke!
europa, 11 Listopada 2008

Strajkowy terroryzm

Włochy: paraliż z powodu strajku pracowników komunikacji. 33 komentarzy

oblicza kultury, 11 Listopada 2008

Wikipedia wkracza do orzecznictwa sądów

Sędziowie przy interpretowaniu przepisów coraz częściej odwołują się do Wikipedii 7 komentarzy

polska, 10 Listopada 2008

Poczta ściga niepłacących abonamentu

7,5 mln osób pod “czułą opieką” Poczty Polskiej. 30 komentarzy

azja, 9 Listopada 2008

Japonia za karą śmierci

Rezolucja Rady Praw Człowieka ONZ zignorowana. 51 komentarzy

ameryka polnocna, 9 Listopada 2008

Plebiscyty powszechne w USA

Zakaz „homo-małżeństw”, legalizacja pomocy w popełnieniu samobójstwa, zezwolenie na posiadania marihuany itd. 9 komentarzy

ekoterroryzm, 9 Listopada 2008

Groźni naprawiacze planety

Chcą zmieniać klimat na własną rękę - ostrzega “Niezależna Gazeta Polska” 19 komentarzyKOMENTARZ SATYRYKA

Wasiukiewicz Komentarz Satyryka nr 46


 • WolnośćVolenti non fit iniuria
 • WłasnośćMy home is my castle
 • SprawiedliwośćLex retro non agit