Visit Citebite Deep link provided by Citebite
Close this shade
Source:  http://agnisz.blox.pl/2010/03/pasje-kandydatow.html
agni_eszka_sz_effel.blox.pl: o literaturze, architekturze, kulturze... i kinie, kinie, kinie...
statystyka
Pisz swój dziennik w Internecie
Blog > Komentarze do wpisu
pasje kandydatów


Cywilizacja śmierci kwitnie w sejmie. Tomasz Matkowski ujawnia haki na Komorowskiego - odkrywa zgubne pasje kandydata na kandydata, o wąsatym myśliwym z PO, myślistwie i polityce pisze w KP m.in.:

>>Ruch antymyśliwski w Europie jest coraz silniejszy. Pasja myśliwska jest marginalizowana, wyśmiewana, odsuwana do lamusa. Kandydat-myśliwy na prezydenta w krajach starej Unii nie miałby szans. Prasa od razu by mu to wytknęła, a obywatele, których zdecydowana większość jest przeciwko temu „sportowi”, nie głosowaliby na takiego „hobbystę”.(...)

Jeden z głównych kandydatów do prezydentury, Bronisław Komorowski, ma imponującą  kolekcję trofeów (możemy o tym poczytać na portalu myśliwskim). Bardzo „chwalebne”. Ale… ups! Mały zgrzyt. Jak czytamy na innym portalu, zdarzyło mu się popełnić coś wielce nieetycznego. Co też to było?

„Koło Łowieckie nr 18 „Ponowa” noszące szczytną nazwę Bialskie Towarzystwo Łowieckie dało się poznać szerszej publiczności za sprawą bezkarnego, jak dotychczas, Stefana Karasińskiego strzelającego lisa w sezonie ochronnym, (…) a także za sprawą organizowanego w tym właśnie kole nielegalnego polowania zbiorowego z podkładaczem psów dla Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego.”

Dociekliwy redaktor portalu posunął się jeszcze dalej. Wystosował list do marszałka Sejmu, z prośbą, by ten się do sprawy ustosunkował. I redaktor, a jakże, dostał odpowiedź:

„Szanowny Panie!

Informuję,  że jako gość zaproszony przez prezesa koła na polowanie zbiorowe zadałem przed rozpoczęciem polowania sakramentalne pytanie, czy wszystkie formalności związane z moim udziałem w polowaniu zostały załatwione. Otrzymałem jednoznaczną odpowiedź twierdzącą, że wszystkie formalności związane z polowaniem zbiorowym zostały dopełnione.

Z przykrością  jednak informuję, że tego dnia na polowaniu nie oddałem żadnego strzału.

Bronisław Komorowski


Nieetyczne postępowanie, jak widać, polegało nie na zabijaniu zwierząt dla rozrywki, tylko na jakiejś drobnej wpadce biurokratyczno-proceduralnej. Przypomina się film „Noc generałów”, albo niezapomniana kwestia policjanta z filmu „Gra” (nie, nie tego z Michealem Douglasem, tylko jego pierwowzoru z lat sześćdziesiątych). Policjant, zbadawszy miejsce zbrodni i przesłuchawszy sprawcę, konkluduje: „zgadza się, jest pan zarejestrowany jako uczestnik gry. Zabójstwo przepisowe, jest pan wolny. A, nie, zaraz chwileczkę! Płaci pan mandat. Zaparkował pan na zakazie.”

Koalicja myśliwska obejmuje osoby z różnych opcji politycznych. Entuzjaści pif paf! wszystkich odcieni łączcie się! Na uroczystych polowaniach załatwia się interesy. <<


Tomasz Matkowski: Wyrazy poparcia

http://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/Matkowski-Wyrazy-poparcia/menu-id-197.htmlponiedziałek, 01 marca 2010, pravdan
Komentarze
2010/03/01 13:03:26
Zaskakująca jest i kompromitująca jest dezynwoltura Komorowskiego. Myślę, że odbije mu się wyborczą czkawką...