niedziela  16 marca 2008 r.  Imieniny: Izabeli, Henryka, Oktawii
 
To view this object you need Flash

Komentarze (174)

Były premier o unijnym traktacie

Kaczyński: Rząd chce ustąpić Niemcom

Jarosław Kaczyński: Tusk ustępuje Niemcom

Platforma nie zgadza się na PiS-owską ustawę uzupełniającą Traktat Lizboński, bo chce ustąpić Niemcom - zarzuca Jarosław Kaczyński. Szef Prawa i Sprawiedliwości już teraz zapowiada, że w ewentualnym referendum w tej sprawie jego partia będzie przeciw.

czytaj dalej...
REKLAMA

"Obserwując rząd mamy podstawy obawiać się, że pójdzie na ustępstwa w sprawie Karty Praw Podstawowych i Joaniny" - podkreślił Jarosław Kaczyński.

PiS domaga się, by w ustawie ratyfikacyjnej traktatu wprowadzić obostrzenia dotyczące m.in. spraw moralności. Kaczyński uważa, że to pozwoli Polsce zachować własne przepisy zabraniające na przykład małżeństw homoseksualnych.

PiS chce też, by ewentualna zmiana w liczeniu liczby głosów poszczególnych członków Unii Europejskiej - czyli kompromisu z Joaniny - wymagała zgody jednocześnie prezydenta, rządu i parlamentu.

Jarosław Kaczyński mówił dziś, że ratyfikowanie traktatu bez uwzględnienia postulatów PiS, będzie oznaczało "powrót do klientyzmu politycznego". Co to takiego? Prezes PiS tlumaczył, że chodzi o politykę ustępstw, zwłaszcza wobec Niemiec. Przypomniał, że nie wszyscy Niemcy chcą pogodzić się z utratą ziem w Polsce. "Nawet kanclerz Helmut Kohl, ten nasz <przyjaciel> nie chciał uznać granic Polski w 1990 roku" - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS skomentował także groźby Platformy Obywatelskiej związane z ewentualnym rozwiązaniem parlamentu, gdy partie nie znajdą kompromisu w sprawie traktatu. "Jeżeli Platforma chce zrezygnować z władzy, to niczego lepszego dla Polski Donald Tusk zrobić nie może - powiedział Jarosław Kaczyński.

"Będę bił brawo, gdy Tusk zrezygnuje, bo to ponad jego siły. Jedni dają radę, inni nie. Do tej ogromnej większości należy Donald Tusk" - dodał Kaczyński.

e-mail: 
 •  
  2008-03-16 19:52  DO AUSTRYJAKA 55  Czlowiek
 •  
  2008-03-16 19:44  Re: Jurgen,- Przypatrz sie sobie w lustrze wpierw !!  popisowiec
 •  
  2008-03-16 19:07  Re: Kaczyński: Rząd chce ustąpić Niemcom  ironiczny anglosas
 •  
  2008-03-16 18:40  Re: Kaczyński: Rząd chce ustąpić Niemcom  Jurgen
 •  
  2008-03-16 17:40  Austryjak 55 jest za a nawet przeciw  Jeziorak
» NAJNOWSZE
» NAJPOPULARNIEJSZE
Wybierz kategorie » RSS

słowo klucz:

miasto:


» NEWSLETTER
Możesz otrzymywać newslettery z kategorii:

DZIENNIK.PL
KOBIETA
SPORT
KULTURA
AUTO